Teploty vystúpia začiatkom týždňa až na +15°C

Ľubomír Franko

Po krátkom ochladení nás opäť čaká oteplenie. Do strednej Európy sa od juhozápadu postupne dostáva stred tlakovej výše. Po jej zadnej strane k nám začína prúdiť teplý vzduch od juhozápadu. Ten by sa mal prejaviť začiatkom týždňa, kedy maximálne teploty opäť prekročia hranicu +10°C.

V pondelok dosiahnú maximá +7 až +12°C. Najteplejšie bude na juhozápade, no aj na severe územia. Prevládať bude totiž južný vietor, ktorý môže vyvolať fénový efekt (fénovému efektu sme sa venovali tu:). V pondelok nás čaká jasné až polojasné počasie. Najteplejšie by malo byť v utorok, kedy teploty dosiahnú +9 až +15°C. Najteplejšie by malo byť opäť na juhozápade. Na zvyšku územia tak vysoké teploty nebudú a udržiavať sa budú do +10°C. Počas utorkového večera však cez naše územie postúpi ďalší studený front od západu. Prinesie intenzívne zrážky a ďalšie ochladenie. To však opäť nebude výrazne a sneh sa očakáva najmä na horách a vo vyšších polohách stredného Slovenska. 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
28 °C / 12 °C
Paulína
Zajtra
Skoro jasno
28 °C / 13 °C
Sidónia
Pondelok
Skoro jasno
30 °C / 12 °C
Ján
Utorok
Polooblačno
28 °C / 9 °C
Tadeáš
Streda
Prehánky, búrky
31 °C / 13 °C
Adriána
Štvrtok
Búrky
29 °C / 12 °C
Ladislav
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd