Teraz prichádza ďalšia vlna búrok. S búrkami počítajte na viacerých miestach

Peter Minárik

Nad našim územím sa nachádza front, ktorý sa vlní a vznikajú tak stále nové vlny búrok. Práve v týchto chvíľach čaká naše územie ďalšia vlna búrok, ktoré budú lokálne aj intenzívne.

Front, ktorý prechádza našim územím priniesol už počas včerajšieho večera vlnu intenzívnych búrok do oblasti západného Slovenska a v ranných hodinách zasiahli búrky južné okresy stredného a východného Slovenska.

V ranných a v dopoludňajších hodinách postúpili cez naše územie jednotlivé vlny zrážok, no práve v týchto chvíľach začína na našom území rásť kopovitá oblačnosť a spolu s ňou sa tvoria aj búrky, ktoré budú v nadchádzajúcich minútach častejšie.

Búrky čakajte na mnohých miestach

Krátko po 14:00 máme búrky predovšetkým na strednom Slovensku v okolí Banskej Bystrice, ako aj na východe krajiny v okolí Košíc.

aktuálna poloha zrážok
aktuálna poloha zrážok

V ďalších okresoch sa aktuálne vyskytujú zrážky, pričom tie sú najvýraznejšie v na strednom Slovensku, kde aj výraznejšie prší. Na západe a východe sa však aj prechodne vyčasuje.

 

Vďaka zmenšenej oblačnosti dochádza k výraznejšej labilizácii vzduchovej hmoty, v ktorej očakávame počas popoludnia ďalšiu tvorbu búrkovej činnosti.

Najnebezpečnejšia situácia dnes panuje na krajnom juhovýchode, kde je potenciál pre tvorbu superciel. Je však ťažké odhadnúť, či silná búrka juhovýchod nakoniec zasiahne.

Vieme len predikovať, že supercelárne búrky hrozia na severovýchode Maďarska, na juhovýchode Slovenska a na západe Ukrajiny. Už teraz je však možné v oblasti pozorovať zintenzívňovanie búrkovej činnosti.

 

Pred nami je búrlivé popoludnie, no od búrok si oddýchnu obyvatelia severných regiónov Slovenska. V ktorých okresoch aktuálne očakávame búrky si pozrite TU >>>

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno
30 °C / 13 °C
Valéria
Zajtra
Skoro jasno, búrky
32 °C / 14 °C
Alojz
Sobota
Búrky
30 °C / 12 °C
Paulína
Nedeľa
Polooblačno
28 °C / 13 °C
Sidónia
Pondelok
Polooblačno
30 °C / 11 °C
Ján
Utorok
Polooblačno
28 °C / 14 °C
Tadeáš
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd