Thajskom sa prehnala ničivá búrka. Spôsobila škody a vyžiadala si 7 životov

Thajskom sa prehnala ničivá búrka. Spôsobila škody a vyžiadala si 7 životov
Zuzana Macháčová

V pondelok sa provinciou Phichit v Thajsku prehnala silná búrka. V dôsledku nepriaznivého počasia sa zrútila strecha jednej z miestnych škôl. Pri nešťastí prišlo o život 7 ľudí. 

V pondelok večer sa prehnala thajskou provinciou Phichit silná búrka, ktorá si vyžiadala najmenej 7 životov a 18 ľudí utrpelo zranenia. Počas búrky sa zrútila strecha jednej z budov.

Niekoľko žiakov v pondelok vošlo do jednej z budov základnej školy Wat Nern Por, aby sa ukryli pred dažďom v provincii vzdialenej 300 kilometrov severne od Bangkoku, keď došlo k ničivej búrke. Strecha sa zrútila na žiakov. 

Búrka si vyžiadala obete

Záchranári v utorok ráno prehľadávali oblasť a hľadali preživších. Podarilo sa im vyslobodiť 6 ľudí, konkrétne študentov, školníkov a rodičov. Medzi zosnulými boli štyria chlapci, dvaja rodičia a pani upratovačka základnej školy. 

Jednou z obetí bol šesťročný chlapec, Základnej školy Wat Nern Por v provincii Phichit, ktorý zomrel na následky zranení po tom čo sa na neho zrútila strecha.

Nie je jasné, prečo sa strecha zrútila, ale je isté, že na to mali vplyv poveternostné podmienky. „Spočiatku som nevedel, čo to bolo, nevedel som, že to bol vietor. Bolo to ako na bojisku, kvôli tomu hluku. Žijem tu 40 rokov a nikdy som nič podobné nezažil," povedal jeden z obyvateľov oblasti.

Provinciou Phichit v Thajsku sa prehnala silná búrka, zdroj: Reuters
Provinciou Phichit v Thajsku sa prehnala silná búrka, zdroj: Reuters

Podľa správ miestnych médií sa v blízkosti miesta katastrofy už začalo budovať dočasné centrum pomoci.

Národný meteorologický úrad v pondelok oznámil začiatok monzúnového obdobia. Pre niektoré regióny boli vydané výstrahy pred silným dažďom a inými nebezpečnými javmi. Tie budú platiť minimálne do konca týždňa.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Prehánky
12 °C / 1 °C
Matej
Zajtra
Zamračené
13 °C / 1 °C
Frederik
Pondelok
Polooblačno
16 °C / 2 °C
Viktor
Utorok
Občasný dážď
16 °C / 3 °C
Alexander
Streda
Zamračené
14 °C / 2 °C
Zlatica
Štvrtok
Oblačno
15 °C / 3 °C
Radomír
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd