To najhoršie máme za sebou. Zrážková intenzita začala slabnúť

Peter Minárik

Konečne sme sa dočkali. Zrážky po upršanej nedeli začínajú slabnúť i keď vodné toky na našom území aj naďalej rastú. Situácia by sa mala normalizovať ráno.

V sobotu sme zažili jeden z najteplejších zimných dní v novodobej histórii a nedeľa prináša pre zmenu na naše územie jeden z najdaživejších zimných dní. Situácia sa však konečne začína upokojovať.

Intenzívne zrážky, ktoré sa vyskytovali od rána začínajú slabnúť a rozsiahle zrážkové pole nad našim územím sa začína trieštiť. V týchto chvíľach však ešte stále prší najmä v najviac postihnutej oblasti, teda v oblasti Nízkych Tatier.

 

Zrážky by mali do ranných hodín ustáť a definitívne prestane pršať. V ranných hodinách by mali začať aj klesať vodné toky, no na väčších riekach, najmä na Váhu a na Hrone budú hladiny, najmä v dolných profiloch riek ešte stúpať.

Pondelok prinesie zrážky už len na východ krajiny, ale intenzita zrážok bude oproti nedeli výrazne nižšia.

 

 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Jasno
17 °C / 4 °C
Kazimír
Zajtra
Prehánky
15 °C / 1 °C
Fridrich
Streda
Prehánka dažďa so snehom
13 °C / -1 °C
Radoslav
Štvrtok
Skoro jasno
12 °C / 0 °C
Tomáš
Piatok
Polooblačno
12 °C / -1 °C
Alan
Sobota
Polooblačno
12 °C / -1 °C
Františka
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd