Tok Revúca dosiahol 3. povodňový stupeň. Povodňová vlna sa rúti na Ružomberok

Peter Minárik

Na toku Revúca dosiahla hladina úroveň 3. povodňového stupňa a prívalová vlna sa teraz blíži do mesta Ružomberok. Situácia by sa pritom mala v nadchádzajúcich hodinách ďalej zhoršovať.

Výdatné zrážky v oblasti Nízkych Tatier sa začínajú prejavovať na vodných tokoch v širokej oblasti. Úroveň 1. povodňového stupňa už dosahujú rieky na viacerých profiloch, v Žilinskom a v Banskobystrickom kraji, no aktuálne najnebezpečnejšia situácia hrozí na riekach v oblasti Demänovskej Doliny a Ružomberka.

Práve rieky v týchto oblastiach odvádzajú vodu po výdatných zrážkach v Nízkych Tatrách, kde za uplynulých 12 hodín spadlo aj viac ako 70 mm zrážok. Jasná eviduje aktuálne zrážkový úhrn na úrovni 71 mm, obec Motyčky 47 mm a Donovaly 51,5 mm.

 

Práve v týchto oblastiach najvýraznejšie stúpajú vodné toky. Najkritickejšia situácia je aktuálne na rieke Revúca. V Podsuchej dosiahla hladina už 3. povodňový stupeň.

aktuálny stav na rieke Revúca
aktuálny stav na rieke Revúca, zdroj: SHMÚ

Povodňová vlna sa teraz šíri k mestu Ružomberok, kde je zatiaľ situácia pokojná. Podvečer by a však mala situácia výraznejšie zhoršovať.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Jasno
17 °C / 4 °C
Kazimír
Zajtra
Prehánky
15 °C / 1 °C
Fridrich
Streda
Prehánka dažďa so snehom
13 °C / -1 °C
Radoslav
Štvrtok
Skoro jasno
12 °C / 0 °C
Tomáš
Piatok
Polooblačno
12 °C / -1 °C
Alan
Sobota
Polooblačno
12 °C / -1 °C
Františka
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd