Tornádo zasiahlo prístav v Bejrúte, kde nedávno došlo k explózii

Bejrút, Libanon Veronika Salayová

Tornádo včera zasiahlo prístavné mesto Bejrút. Zaujímavosťou je, že tornádo pristálo presne na tom mieste, kde v lete došlo k mohutnému výbuchu.

Včera sa nad Stredozemným morom vytvorila morská tromba, ktorá si to zamierila rovno do Bejrútu. Tromba nad morom naberala na intenzite a približovala sa k prístavnému mestu, až nakoniec dosiahla pevninu.

Na pevnine sa sformovalo pomerne silné tornádo, ktoré pristálo rovno v prístave v Bejrúte, kde zmietlo všetko, čo mu prišlo do cesty. Tornádo dokonca vážne poškodilo aj niekoľko budov neďaleko prístavu. 

Je až neuveriteľné, že tento prístav stíha jedna katastrofa za druhou. Zrovna na rovnakom mieste došlo začiatkom augusta k mohutnej explózii, ktorá otriasla celým mestom. 

Prístav sa len pomaly spamätával z explózie a včera ho postihlo ničivé tornádo. Tornádo ihneď vzbudilo záujem vzhľadom na to, že pristálo presne v oblasti, ktoré bolo nedávno poznačené veľkým nešťastím.

Pripomeňme, že 4. augusta v tomto prístave expolodovalo 2750 ton dusičnanu amónneho. Tento výbuch je považovaný za jeden z najsilnejších výbuchov v dejinách ľudstva. Pri explózii zomrelo 192 ľudí a zranilo sa okolo 6000. 

Podľa seizmológov bola intenzita výbuchu porovnateľná so zemetrasením s magnitúdou 4,5. 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
25 °C / 5 °C
Gertrúda
Zajtra
Prehánky, búrky
25 °C / 6 °C
Bernard
Utorok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Zina
Streda
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Júlia
Štvrtok
Polooblačno
26 °C / 8 °C
Želmíra
Piatok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Ela
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd