Tragédia v Malej Fatre. Matka spadla do rokliny, nešťastie videli jej tri malé deti

27.05.2023 o 19:38 - Dominik Cenkner

Mimoriadne tragicky sa skončil výlet mladej ženy a jej troch detí do Malej Fatry. Žena spadla do rokliny zo Zbojníckeho chodníka vo Vrátnej doline.

Tragédia v Malej Fatre. Matka spadla do rokliny, nešťastie videli jej tri malé deti
Žene nepomohli ani leteckí záchranári, zdroj: hzs.sk

O neštastí informovala Horská záchranná služba. „Prostredníctvom tiesňovej linky 112 sa v sobotu 27.5.2023 skontaktoval s HZS slovenský turista, ktorý nahlásil pád turistky zo Zbojníckeho chodníka v Tiesňavách vo Vrátnej doline.“

„Podľa prvotných informácií padla žena do rokliny a viac nereagovala. Na turistickom chodníku ostali tri malé deti (4,7 a 8 rokov), ktoré neskôr prevzali príslušníci polície,“ dodali záchranári.

Nepomohli pozemní ani leteckí záchranári

Ihneď po oznámení nešťastia smerovali na miesto pozemne záchranári z oblastného strediska Malá Fatra, ale aj vrtuľník zo Žiliny na palube ktorého sa nachádzal záchranár a lekárka. 

Len 38-ročnej Slovenke však už nedokázali pomôcť. „Jej telo bolo nabalené a transportované za pomoci rakúskeho vozíka ku ceste, kde sa dostavila k obhliadke aj lekárka VZZS. Následne bolo transportované ku domu HZS v Štefanovej. Tu bolo po vykonaní nevyhnutnej dokumentácie odovzdané príslušníkom PZ a pohrebnej službe,“ informuje HZS. 

Čo zapríčinilo to, že žena spadla do rokliny bude predmetom ďalšieho vyšetrovania. Aj táto tragédia je pripomienkou toho, že v horách sa treba správať maximálne obozretne.

Reklama MediaAd