Tropické horúčavy budú opäť na dennom poriadku

Peter Minárik

Naše územie čaká ďalšia vlna tropického počasia, ktorá tu vydrží niekoľko dní. Cez +30 °C by mali teploty stúpať každý deň.

Nad východnou Európou sa začína zvýrazňovať tlaková výš. Po jej zadnej strane k nám bude prúdiť veľmi teplý vzduch od juhu, a tak sa treba pripraviť na to, že nasledujúce dni budú opäť veľmi teplé, ba až tropické.

Cez tropickú hranicu +30 °C sa teploty na našom území dostanú už v sobotu. V nedeľu môže byť až +34 °C a podobné teploty nás čakajú po celý budúci týždeň.

Ako vidieť na mapách, ktoré porovnávajú očakávanú popoludňajšiu teplotu s dlhodobým priemerom, tak teploty by mali byť denne vysoko nad hranicou dlhodobého normálu.

Počasie bude taktiež letný, no výraznejšie sa pokazí v druhej polovici budúceho týždňa, kedy sa na našom území očakáva výrazne viac búrok.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Prehánky, búrky
23 °C / 7 °C
Júlia
Zajtra
Prehánky, búrky
24 °C / 8 °C
Želmíra
Piatok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Ela
Sobota
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Urban
Nedeľa
Prehánky, búrky
27 °C / 9 °C
Dušan
Pondelok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Iveta
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd