Týždeň vyvrcholí vysokými teplotami. V sobotu a v nedeľu môže byť až +20 °C

Ľubomír Franko

Po zadnej strane tlakovej výše začal nad naše územie prúdiť veľmi teplý vzduch. V piatok teploty presiahli +15 °C a cez víkend bude ešte teplejšie, teploty môžu dosiahnuť až +20 °C.

Cez víkend očakávame na Slovensku diametrálne odlišné počasie od toho, čo sme mali v priebehu pracovného týždňa s výnimkou piatku.

Už dnes v piatok začal po zadnej strane tlakovej výše nad Balkánom prúdiť nad naše územie teplý vzduch od juhu. Ihneď na to zareagovali teploty, ktoré vystúpili miestami aj cez +15 °C.

V závere týždňa a v pondelok očakávame vyvrcholenie vysokých teplôt. Podobná situácia ako v piatok, bude pretrvávať aj v sobotu, v nedeľu a takisto v prvý deň nasledujúceho týždňa. 

Počas soboty by mali teploty vystúpiť na +14 až +19 °C, ojedinele môže teplota dosiahnuť aj +20 °C. Naďalej bude fúkať mierny južný vietor.

V nedeľu bude ešte teplejšie. Maximálne denné teploty by mali dosiahnuť od +15 do +20 °C, ojedinele aj viac. 

Najteplejším z najbližších troch dní bude pondelok, kedy by teploty mali vystúpiť až na +17 až +22 °C. Počas všetkých troch dní by mali byť chladnejšie len na severe.

Takéto teploty sú na túto ročnú dobu pomerne bežné, no nadpriemerné. Teploty by mali byť asi 3 až 6 °C nad dlhodobým normálom.

Očakávané denné maximá v pondelok, model GFS
Očakávané denné maximá v pondelok, model GFS

Okrem vyšších teplôt bude počasie kľudné, vyskytovať by sa mala len vysoká oblačnosť, z ktorej môže ojedinele mrholiť. Slabšie zrážky sa môžu vyskytnúť v nedeľu popoludní na východe Slovenska, prípadne v pondelok popoludní na krajnom západe.

Od utorka nás čaká výrazná zmena v počasí, kedy by sa malo opäť ochladiť a na viacerých miestach môže aj snežiť. Viac informácii prinesieme už čoskoro.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno
37 °C / 16 °C
Henrich
Zajtra
Skoro jasno, búrky
35 °C / 15 °C
Drahomír
Streda
Skoro jasno
34 °C / 15 °C
Bohuslav
Štvrtok
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Kamila
Piatok
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Dušana
Sobota
Horúco
36 °C / 14 °C
Iľja
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd