Udrelo už 4200 bleskov. Ďalšie búrky sa k Slovensku približujú z Maďarska

Udrelo už 4200 bleskov. Ďalšie búrky sa k Slovensku približujú z Maďarska
Peter Minárik

Počasie na našom území sa dočasne upokojilo. Búrlivo dnes bolo na západe a aktuálne sa búrky na našom území nevyskytujú. Dnes však ešte nie su vylúčené. Najzaujímavejší vývoj je na juhu Maďarska.

Počasie na našom území dnes začala ovplyvňovať plytká tlaková níž, ktorá sa nachádza nad Balkánom. Táto tlaková níž je zaujímavá tým, že do našej oblasti začala pumpovať veľmi vlhký vzduch, ktorý sa počas dňa labilizuje a v takomto vzduchu dnes nad našim územím vznikali búrky, ktoré boli aj intenzívne.

Najintenzívnejšie búrky dnešného dňa sa vyskytli v Bratislave a v okolí. Búrky tu prinášali krúpy, prívalové zrážky a silné poryvy vetra, ktoré dokonca lámali stromy.

Situácia je však už niekoľko hodín na našom území pokojná. Veľmi búrlivo je v týchto chvíľach predovšetkým nad Českom a nad Maďarskom a práve vývoj nad Maďarskom je pre nás na nadchádzajúce hodiny najzaujímavejší.

Nad Maďarskom sa totiž vytvorila výrazná línia búrok, ktorá aktuálne postupuje cez Budapešť smerom k západu až k severovýchodu. Táto búrková línia by svojim okrajom mohla už čoskoro zasiahnuť aj južné regióny Slovenska.

Búrková aktivita je zatiaľ pomerne výrazná a je otázne, aká bude životnosť tohto búrkového systému. Každopádne na juhu územia počítajte v nadchádzajúcich hodinách s výskytom minimálne výraznej blýskavice.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Prehánky, búrky
25 °C / 6 °C
Bernard
Zajtra
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Zina
Streda
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Júlia
Štvrtok
Polooblačno
26 °C / 8 °C
Želmíra
Piatok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Ela
Sobota
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Urban
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd