Utorok bude najteplejším dňom v tomto týždni. Následne budú teploty klesať

Utorok bude najteplejším dňom v tomto týždni. Následne budú teploty klesať
Veronika Salayová

Dnešok prinesie na naše územie najvyššie teploty tohto novembrového týždňa. Ďalšie dni budú teploty klesať k hranici +10 °C. 

Utorok bude najteplejším dňom tohto týždňa − teploty dnes vystúpia až na +15 °C, čo je vzhľadom na daný dátum stále vysoko nadpriemerná teplota.

Ak keď november priniesol na Slovensku postupné ochladenie, stále sa teploty pohybujú zhruba 7 až 9 °C nad dlhodobým normálom. 

Nie je bežné, aby sa v polovici novembra šplhali teploty na našom území nad hranicu +10 °C, či dokonca atakovali hranicu +15 °C. 

Utorok bude viac-menej bez zrážok

Utorok začne zamračeným a hmlistým ránom. Objaviť sa môžu predobedom slabé zrážky, no poobedie prinesie už o niečo krajšie počasie bez zrážok. Ďalšie slabšie zrážky prídu podvečer zo západu.  

Teploty cez deň vystúpia na +8 až +13 °C a na juhozápade môžu teploty dokonca vystúpiť až na +15 °C. 

Teplé počasie sa na našom území očakáva aj počas stredy, no následne bude dochádzať k postupnému ochladzovaniu a k poklesu teplôt na úrovne dlhodobého normálu.

Do konca pracovaného týždňa teploty poklesnú na +10 °C. Viac o vývoji teplôt na nasledujúce dni nájdete TU.

 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
25 °C / 5 °C
Gertrúda
Zajtra
Prehánky, búrky
25 °C / 6 °C
Bernard
Utorok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Zina
Streda
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Júlia
Štvrtok
Polooblačno
26 °C / 8 °C
Želmíra
Piatok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Ela
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd