Už je to tu. Búrky sa rozbehli na východe Slovenska

Zuzana Macháčová

Ani dnes si od búrok neoddýchneme. Búrková činnosť sa vytvorila na východe Slovenska. Čo nás dnes čaká?

Cez naše územie postupuje smerom k východu studený front, ktorý prináša búrky. Tie sa začali tvoriť krátko pred 12:00 hod na juhovýchode a severovýchode Slovenska.

Búrky na východe

Dnešné búrky sú sprevádzané predovšetkým výraznejšími zrážkami. Ďalšie nebezpečnejšie sprievodné javy dnes neočakávajte.

 

Búrková činnosť je bleskovo aktívna a doteraz udrelo cez 2 800 bleskových výbojov. Búrok bude postupom času pribúdať a budú sústredné najmä na východ nášho územia. 

Výrazne sa ochladí

Za studeným frontom, ktorý postupuje cez naše územie, sa však od severozápadu začal dostávať chladnejší vzduch a na teploty, ktoré sme zažívali počas víkendu, môžete zabudnúť.

Dnes sa ešte teploty môžu dostať nad hranicu +30 °C v oblasti Východoslovenskej nížiny, no na severozápade bude len okolo +20 °C. Avšak búrky tak ochladia vzduch aj na východe, kde sa bude tiež konečne lepšie dýchať.

 

Pri búrkach prechode zosilnenie aj vietor. Ten v nárazoch bude dosahovať aj viac ako 30 km/h. Vývoj búrkovej činnosti môžete sledovať na našom iRadare.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
31 °C / 16 °C
Oľga
Zajtra
Búrky
29 °C / 13 °C
Vladimír
Štvrtok
Prehánky
25 °C / 7 °C
Jakub
Piatok
Prehánky
27 °C / 10 °C
Anna Hana
Sobota
Jasno
32 °C / 11 °C
Božena
Nedeľa
Jasno
34 °C / 8 °C
Krištof
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd