Už ráno k nám dorazí sneženie aj dážď. Kde bude padať sneh ?

Už ráno k nám dorazí sneženie aj dážď. Kde bude padať sneh ?
Peter Minárik

Zmena počasia a s ňou súvisiace zrážky sa už blížia nad naše územie a začnú počasie na našom území ovplyvňovať už v priebehu ranných hodín.

K našej oblasti postupuje zvlnený frontálny systém, ktorý sa počas zajtrajšieho dňa postará na našom území o zrážky. V niektorých oblastiach bude výraznejšie snežiť, inde bude pršať.

Sneženie sa očakáva v oblasti stredného a východného Slovenska v polohách od 300 m n.m. Na západe bude snežiť až od 700 m n.m., teda len v oblasti Malých Karpát.

zelenou farbou-dážď, modrou-sneh, oranžovou-dážď si snehom
zelenou farbou-dážď, modrou-sneh, oranžovou-dážď si snehomNa novú snehovú nádielku sa treba pripraviť predovšetkým v Banskobystrickom, Košickom a Prešovskom kraji.

Najaktuálnejšie výstupy numerických modelov však očakávanú výšku snehovej pokrývky dosť výrazne zmenili. V Žilinskom kraji a na západe Prešovského kraja bude snežiť oveľa menej, ako sa očakávalo ešte včera. 

Absolútne najviac nového snehu by mali pripadnúť na krajnom východe a severovýchode kde to môže byť až okolo 20 cm.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
23 °C / 5 °C
Viola
Zajtra
Búrky
25 °C / 5 °C
Gertrúda
Pondelok
Prehánky, búrky
25 °C / 6 °C
Bernard
Utorok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Zina
Streda
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Júlia
Štvrtok
Polooblačno
26 °C / 8 °C
Želmíra
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd