Už to prichádza. Na Slovensku máme PRVÉ BÚRKY. Čoskoro to bude ešte horšie

22.09.2023 o 22:13 - Peter Minárik

Počasie na našom území sa práve v týchto chvíľach začína meniť. Na západe nášho územia sa objavujú prvé búrky a v nadchádzajúcich hodinách to bude ešte horšie. Pripravte sa na vlnu veľmi intenzívnych zrážok.

Už to prichádza. Na Slovensku máme PRVÉ BÚRKY. Čoskoro to bude ešte horšie
ilustračné foto Pixabay

Slnečné a teplé počasie na našom území práve v dnešný deň skončilo. Teplé počasie vyvrcholilo s teplotami, ktoré sa šplhali až k hranici +30 °C, a teraz prichádza významná zmena.

Zmenu štartujú búrky

V oblasti západného Slovenska sa aktuálne začína zhoršovať počasie. Začínajú sa objavovať prvé búrky, ktoré vyprodukovali už viac ako 200 bleskov.

V priebehu nočných hodín sa budú prehánky a búrky vyskytovať aj v ďalších oblastiach západného a stredného Slovenska, no nemali by byť príliš výrazné.

V sobotu sa počasie zhorší

Po nočných prehánkach a búrkach to v priebehu soboty nebude o nič lepšie. Počasie sa naopak ešte viac zhorší.

Na studenom fronte, ktorý sa bude vlniť, sa začnú od juhozápadu nad naše územie nasúvať výdatné zrážky, ktoré postupne budú intenzívne.

Najintenzívnejšie zrážky sa na našom území očakávajú v sobotu popoludní, kedy na západe môže pršať s intenzitou aj viac ako 10 mm za 3 hodiny.

Ďalšia vlna zrážok v nedeľu

Nepriaznivý bude na našom území celý víkend. Počas nedele sa nad našim územím začne formovať ďalšia zrážková vlna, ktorá tentoraz zasiahne predovšetkým východné regióny Slovenska.

Pred nami sú tak veľmi nepriaznivé hodiny. Za víkend môže na našom území spadnúť aj 40-50 mm zrážok, čo môže rozvodniť niektoré menšie toky.

Reklama MediaAd