Už v noci dorazí výrazné ochladenie a silný vietor

Ľubomír Franko

Západnou Európou už v týchto chvíľach začal v silnom prúdení postupovať výrazný studený front. Ten prináša silný vietor, no najmä výrazné ochladenie. Vietor a ochladenie čakajú aj nás, v noci na sobotu.

Počas nasledujúcej noci sa cez našu oblasť začne od západu presúvať výrazný studený front. Na naše územie by mal doraziť v skorých ranných hodinách a prinesie silný vietor, no najmä výrazné ochladenie. 

Vietor by mal začať silnieť už počas noci, pričom najsilnejší bude na juhozápade, po príchode frontu. Ten by mal doraziť po polnoci a vietor bude od jeho príchodu naberať na sile. Najsilnejší by mal byť počas ranných hodín. 

Mimo juhozápadného Slovenska vietor taktiež zosilnie, no nebude natoľko silný, aby pred ním bola vydaná výstraha. Na juhozápade a na horách by mal najsilnejší vietor dosiahnuť 70 až 100 km/h. Na zvyšku územia bude vietor slabší, s nárazmi do 70 km/h.

Ochladenie bude naozaj výrazné. Zatiaľčo dnešné maximá dosahujú +23 až +30 °C, zajtra bude len +12 až +17 °C. Front prinesie aj dážď, ktorý sa bude vyskytovať najmä na fronte. Keďže sa front presunie cez naše územie rýchlo, moc zrážok nespadne. Celkovo sa očakáva od 5 do 10 mm, no na celom území Slovenska.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
25 °C / 10 °C
Vilma
Zajtra
Polooblačno
23 °C / 8 °C
Ferdinand
Piatok
Dážď
23 °C / 7 °C
Petronela
Sobota
Dážď
25 °C / 6 °C
Žaneta
Nedeľa
Búrky
28 °C / 11 °C
Xénia
Pondelok
Prehánky, búrky
28 °C / 10 °C
Karolína
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd