V Alpách zabíjala lavína. Po páde lavíny v Salzburgu zahynuli traja ľudia

Peter Minárik

V Alpách pribúda snehová pokrývka, čo predstavuje čoraz väčšie nebezpečenstvo. Počas včerajšieho dňa zabila lavína, neďaleko Salzburgu až troch mladých ľudí.

Pre troch mladých skialpinistov sa v sobotu popoludní ich výlet skončil osudným. Lavína na Lackenspitze pri Twengu v salzburskom regióne Lungau strhla celú skupinu, pričom niektorí boli pod masami snehu hlboko až 4,5 metra.

Lavína zasypala celú skupinu, ktorú tvorilo 11 turistov, pričom dvoch našli mŕtvych. Tretieho po vyhrabaní transportovali do nemocnice v Klagenfurte, kde však následne zomrel.

Mladí skialpinisti boli podľa operačného manažéra Červeného kríža Antona Schilchera veľmi dobre vybavení, no tragédii to nezabránilo. 

Lavína sa pravdepodobne spustila okolo 13:45 vo výške približne 2 400 metrov nad morom tesne pod vrcholom. Počas výstupu skupiny spadla veľká lavína široká 200 metrov a dlhá 500 metrov.

V akcii bolo päť vrtuľníkov, horská služba a Červený kríž so 120 ľuďmi. V oblasti bola v sobotu nad hranicou lesa vyhlásený 3. lavínový stupeň z 5-dielnej stupnice.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Polooblačno
28 °C / 9 °C
Tadeáš
Zajtra
Prehánky, búrky
29 °C / 13 °C
Adriána
Štvrtok
Búrky
27 °C / 14 °C
Ladislav
Piatok
Búrky
29 °C / 12 °C
Beáta
Sobota
Jasno
32 °C / 15 °C
Peter
Nedeľa
Skoro jasno, búrky
33 °C / 15 °C
Melánia
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd