V Bratislave dopršalo. Spadli rekordné úhrny až 113 mm

Bratislava Peter Minárik

V hlavnom meste konečne prestalo pršať a intenzívny dážď spolu s búrkami sa dostáva nad ďalšie oblasti Slovenska. Bratislava však mala dnes vody až až.

Zvlnený studený front sa v Bratislave a v okolí postaral o mimoriadne vysoké hodnoty. Najväčší úhrn z oficiálnych staníc zaznamenal zrážkomer SHMÚ v Perneku, kde spadlo 87 mm. Druhý najvýraznejší úhrn eviduje Malý Javorník s 84,8 mm a treticu uzatvára bratislavská Koliba so 77,2 mm.

Treba však poznamenať, že toto sú dáta len zo zrážkomerov SHMÚ. Sieť privátnych staníc s nainštalovaným zrážkomerom je v meste výrazne hustejšia a tak máme zaujímavejšie dáta.

Absolútne najviac zrážok spadlo v Novom Meste, kde stanica namerala až takmer 113 mm. Ide o rekordné úhrny, čomu zodpovedala aj situácia v meste. 

Pod Kolibou zaznamenal zrážkomer 92,7 mm. Veľa zrážok spadlo aj v Starom Meste a to 76 mm, či v Petržalke, kde spadlo takmer 78 mm. V okolí Lamača a Patrónky spadlo od 60 do 75 mm a v oblasti Podunajských Biskupíc až 78,5 mm. 

Takéto plošné zrážky spôsobili v Bratislave množstvo problémov a problémy ešte môžu doraziť. Ďalšie silné búrky sa očakávajú v nedeľu a prinesie ich opäť niekoľko zrážkových vĺn.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
23 °C / 5 °C
Viola
Zajtra
Búrky
25 °C / 5 °C
Gertrúda
Pondelok
Prehánky, búrky
25 °C / 6 °C
Bernard
Utorok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Zina
Streda
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Júlia
Štvrtok
Polooblačno
26 °C / 8 °C
Želmíra
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd