V Bratislave padol teplotný rekord. Namerali tam až +16,2 °C

Dominik Cenkner

Posledný deň roka 2021 sa na západnom Slovensku nesie v znamení nezvyčajne vysokých teplôt. Bratislava už prekonala aj svoj rekord. Silvester prináša teplotné rekordy.

Počasie, najmä teda teploty, dnes rozdelili Slovensko na viacero častí. Veľmi teplý juhozápad, teplý stred krajiny a chladnejší východ.

Kým na spomínanom východe sa teploty pohybujú okolo +1 °C, na západe sa píše história. A to doslova, nakoľko teploty už prekonávajú aj doposiaľ platné rekordy.

10 °C za 30 minút

Na západe krajiny sa začalo otepľovať už v ranných hodinách, a to pomerne rapídne. Kým po 7. hodine teplomer ukazoval ešte +1,9 °C (Bratislava - letisko), o hodinu neskôr to bolo už +12,0 °C.

Na tak výrazné oteplenie pritom stačilo len približne 30 minút. K podobnej situácii pritom došlo aj presne pred týždňom.

Na Štedrý deň sa v Bratislave za 25 minút oteplilo o +8 °C. Bratislava - Ivanka hlásila po 13. hodine +10,9 °C.

Silvester je ešte teplejší

Oproti minulému týždňu je však dnešný deň ešte teplejší. Po 12. hodine teplota v bratislavskej Mlynskej doline prekročila hranicu +15 °C.

Už touto hodnotou tak bol prekonaný aj bratislavský silvestrovský rekord z roku 2002. Vtedy teplota vystúpila na +14,3 °C.

Teplota dnes však po 12. hodine naďalej stúpala. V Bratislave Ivanke sme o 13. hodine namerali dnešné maximum až +16,2 °C.

Graf teplôt na stanici Bratislava Ivanka, na ktorom vidieť aj náhly vzostup teplôt medzi 7. a 8. hodinou ráno, zdroj: shmu.sk
Graf teplôt na stanici Bratislava Ivanka, na ktorom vidieť aj náhly vzostup teplôt medzi 7. a 8. hodinou ráno, zdroj: shmu.sk

Teplo bude aj zajtra

Podobný ráz počasia nás pritom čaká aj zajtra. Nový rok tak prinesie neobvykle vysoké teploty.

Opäť to však bude platiť pre západ krajiny, kde teplota vystúpi od +8 °C do +14 °C, pričom môže byť aj teplejšie.

Na východe bude chladnejšie. Maximálne denné teploty sa tam budú pohybovať v rozmedzí od +1 °C do +7 °C.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Polooblačno
28 °C / 9 °C
Tadeáš
Zajtra
Prehánky, búrky
29 °C / 13 °C
Adriána
Štvrtok
Búrky
27 °C / 14 °C
Ladislav
Piatok
Búrky
29 °C / 12 °C
Beáta
Sobota
Jasno
32 °C / 15 °C
Peter
Nedeľa
Skoro jasno, búrky
33 °C / 15 °C
Melánia
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd