V Bratislave v noci vyčíňal vietor. Skomplikoval aj plošné testovanie

Dominik Cenkner

Dnešný deň sa nesie v znamení celoplošného testovania. Akciu ovplyvňovalo aj počasie, a to najmä v ranných hodinách.

Práve kvôli nočnému vetru museli v Bratislave hneď dve odberné miesta otvoriť o niečo neskôr, než sa pôvodne plánovalo. Vietor tam totiž strhol stany.

Išlo o odberové miesta, ktoré sa nachádzali vonku. Problémy hlásili najmä v Petržalke, a to na na Základnej škole Tupolevova, či cirkevnej základnej škole na ulici Beňadickej. 

Z dostupných údajov vyplýva, že vietor v nárazoch najmä počas nočných hodín dosahoval rýchlosť do 35 km/h. Žiadne väčšie škody spôsobené neboli.

Oblačnosti je na Slovensku čoraz menej (záber o 14:15), Foto: shmu.sk
Oblačnosti je na Slovensku čoraz menej (záber o 14:15), Foto: shmu.sk

Ráno sa ešte okrem vetra vyskytovali aj prehánky či dážď. V týchto chvíľach už na Slovensku máme počasie bez zrážok. Postupne sa zredukuje aj oblačnosť.

Zajtra sa situácia otočí. Zrána a dopoludnia bude prevládať jasné až polojasné počasie s občasnými hmlami. Popoludní a k večeru však treba na západnom a strednom Slovensku počítať s dažďom. Teploty sa výraznejšie nezmenia, keď sa budú pohybovať v intervale od +10 °C do +15 °C.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
27 °C / 10 °C
Ferdinand
Zajtra
Búrky
23 °C / 10 °C
Petronela
Sobota
Búrky
23 °C / 10 °C
Žaneta
Nedeľa
Polooblačno
24 °C / 10 °C
Xénia
Pondelok
Prehánky, búrky
24 °C / 7 °C
Karolína
Utorok
Prehánky, búrky
25 °C / 10 °C
Lenka
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd