V Británii padol nový teplotný rekord. +38,7 °C

V Británii padol nový teplotný rekord. +38,7 °C
Spojené kráľovstvo Peter Minárik

V Británii zaznamenali uplynulý štvrtok (25. júla) teplotný rekord 38,7 stupňa Celzia. Predbežnú hodnotu z minulého týždňa potvrdila v pondelok britská meteorologická služba.

"Hodnota z botanickej záhrady v Cambridge bola overená a ide oficiálne o najvyššiu teplotu nameranú v Británii," uviedla meteorologická služba na Twitteri.

Nové teplotné maximum pokorilo predošlý rekord 38,5 stupňa Celzia, ktorý ešte v roku 2003 namerali v meste Faversham v grófstve Kent na juhu Anglicka.

"Spojené kráľovstvo sa tak v pokorení teplotných rekordov pridalo k Belgicku, Nemecku a Holandsku," informovala britská meteorologická služba.

Vo všetkých zmienených krajinách totiž padli v minulom týždni teplotné rekordy.

Podľa meteorológa Marka McCarthyho stúpajú teploty v Británii už od polovice 20. storočia.

"Klimatická zmena zvýšila pravdepodobnosť aj závažnosť období horúčav v Európe, čo taktiež zvyšuje riziko, že v Spojenom kráľovstve bude aj 40 stupňov Celzia," povedal.

(zdroj: TASR)

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Zamračené
23 °C / 7 °C
Vasil
Zajtra
Jasno
26 °C / 7 °C
Vít
Nedeľa
Prehánky
25 °C / 10 °C
Blanka
Pondelok
Prehánky, búrky
28 °C / 12 °C
Adolf
Utorok
Skoro jasno
30 °C / 11 °C
Vratislav
Streda
Skoro jasno, búrky
32 °C / 14 °C
Alfréd
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd