V Českom Švajčiarsku znova horí. Požiar je v ťažko dostupnom teréne

V Českom Švajčiarsku znova horí. Požiar je v ťažko dostupnom teréne
Veronika Sádovská

Hasiči včera vyrazili hasič požiar v nedostupnom teréne v Národnom parku České Švajčiarsko. Len pár kilometrov od minuloročného rozsiahleho požiaru.

V Národnom parku České Švajčiarsko včera popoludní vypukol požiar. Lokalizovaný bol v ťažko dostupnom teréne, kde sa dá dostať len pešo. Informovali o tom hasiči Úsťanského kraja na sociálnej sieti X (twitter).

Požiar na takmer nedostupnom mieste

Horieť začal lesný porast na vrchole skaly na ploche približne 50 krát 50 metrov. Požiar pomáhal hasiť vrtuľník s bambi vakom.

"Šesť jednotiek vyrazilo do Jetřichovíc, kde horí lesný porast na ploche 50x50 na vrchole skaly, nad turistickou červenou. Na miesto bol povolaný vrtuľník," napísali hasiči.

Podľa hovorcu národného parku Tomáša Salova ide o takmer nedostupné miesto. Akákoľvek iná technika ako vrtuľník sa tam nedostane.

Blízko je lokalita minuloročného rozsiahleho požiaru

Tento požiar vypukol len 5 kilometrov vzdušnou čiarou od minuloročného rozsiahleho požiaru. Bol to najväčší požiar v českej histórii.

Zasahovalo pri om 6 000 hasičov so 400 kusmi hasičskej techniky. Uhasiť sa ho podarilo po 20 dňoch.

 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Prehánky, búrky
23 °C / 7 °C
Júlia
Zajtra
Prehánky, búrky
24 °C / 8 °C
Želmíra
Piatok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Ela
Sobota
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Urban
Nedeľa
Prehánky, búrky
27 °C / 9 °C
Dušan
Pondelok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Iveta
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd