V Chorvátsku sa pomaly začína sezóna. Jarné teploty vylákali ľudí k pobrežiu Jadranského mora

V Chorvátsku sa pomaly začína sezóna. Jarné teploty vylákali ľudí k pobrežiu Jadranského mora
Veronika Salayová

Jarné teploty a najmä dostatok slnečného svitu láka obyvateľov a turistov na pobrežie Jadranského mora. V Chorvátsku sa pomaly, ale isto začína dovolenková sezóna.

Do Chorvátska prišla jar a ňou aj teplejšie počasie, a to najmä do južných lokalít Chorvátska. Hrejivé slnečné lúče už aj vylákali obyvateľov a turistov k pobrežiu Jadranského mora. 

V piatok panovalo krásne teplé jarné počasie, pričom na slnku stúpla pocitová teplota, a to až tak, že slnko zvádzalo k opaľovaniu.

Mnohí sa teda vybrali na pláže, aby si užili pekné počasie, a dokonca sa našli aj takí, ktorí sa odvážili vyskúšať si prvé kúpanie v Jadranskom mori. 

 

 

 

Teplota mora je však ešte nízka, takže plávanie sa neodporúča. Pri Splite je napríklad aktuálna teplota mora len +16 °C. 

Sezóna pomaly začína

Teplému počasiu sa tešia aj domáci, ktorý sa po zime opäť tešia začiatku dovolenkovej sezóny. „Teraz je teplota ideálna, je viac slnka ako v zime. Začíname sa pripravovať na turistickú sezónu,“ povedala Ino Brkic, jedna z pracovníčok v cestovnom ruchu. 

 

Každý rok Chorvátsko navštívia milióny turistov. Cestovateľov láka more, pláže, ostrovy a historické mestečká roztrúsené pozdĺž malebného pobrežia Jadranského mora.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Občasný dážď
9 °C / 1 °C
Ambróz
Zajtra
Občasný dážď
9 °C / 0 °C
Marína
Utorok
Oblačno
11 °C / 0 °C
Izabela
Streda
Hmla
9 °C / 0 °C
Radúz
Štvrtok
Polooblačno
11 °C / 4 °C
Hilda
Piatok
Hmla
9 °C / 0 °C
Otília
Stiahnite si našu novú aplikáciu o počasí Stiahnuť Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe
Reklama MediaAd