V Európe dnes padali rekordy. V Paríži namerali takmer +43°C

V Európe dnes padali rekordy. V Paríži namerali takmer +43°C
Ľubomír Franko

Mimoriadne horúčavy trápia západ Európy. V Nemecku, Francúzsku ale aj v Beneluxe padali teplotné rekordy.

Už druhá intenzívna vlna horúčav za posledné dva týždne zasiahla západ Európy. V Paríži namerali najvyššiu teplotu vôbec, v Nemecku a Holandsku bol teplotný rekord prekonaný hneď dva dni po sebe.

V Nemecku namerali najvyššiu teplotu v histórii už druhý deň po sebe. Už včera teplota v meste Geilenkirchen dosiahla +40,5 °C, čím bol stanovený historický rekord. Dnes bolo v Nemecku ešte teplejšie, v meste Lingen namerali až +42,6 °C.

Po prvýkrát v histórii namerali viac ako +40 °C aj v Holandsku. Už v utorok tam teplota prekonala historický rekord, keď teplota na základni Gilze-Rijen dosiahla +39,2 °C. Dnes tam bolo ešte teplejšie a včerajší rekord bol prekonaný v meste Saint-Michel-sur-Ternoise. Teplota sa tam dnes vyšplhala až na rekordných +40,6 °C.

Najteplejšie bolo dnes ale vo Francúzsku. Teploty sa tu dnes šplhali extrémne vysoko a napríklad v Paríži bol prekonaný historický rekord. Namerali tu až +42,6 °C, čím bol predošlý rekord prekonaný až o 2,2 °C. Najvyššia teplota tu predtým dosiahla +40,4 °C v 28. júla v roku 1947. Mimoriadne teplo bolo aj v ďalších väčších miestach, v Lille dosiahla teplota +41,5 °C, v Dunkirku to bolo +41,3 °C.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Polooblačno
28 °C / 9 °C
Tadeáš
Zajtra
Prehánky, búrky
31 °C / 13 °C
Adriána
Štvrtok
Búrky
29 °C / 12 °C
Ladislav
Piatok
Búrky
29 °C / 12 °C
Beáta
Sobota
Dážď
24 °C / 11 °C
Peter
Nedeľa
Prehánky
27 °C / 8 °C
Melánia
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd