V Kalifornii je až 13 metrov snehu

Sierra Nevada Peter Minárik

Ešte uplynulé leto bojovala Kalifornia s extrémnym suchom a nedostatkom vody. Také sucho Kalifornia v novodobej histórii nezažila, no teraz bojuje s opačným extrémom. Zima je v oblasti mimoriadne vlhká a prináša z Pacifiku jednotlivé tlakové níže. Tie do nižších polôh prinášajú extrémne zrážky, ktoré spôsobujú povodne a naopak na horách výdatne sneží.

Zatiaľ čo v lete boli rezervoáre vody takmer prázdne, tak v súčasnosti sú naplnené až po okraj a to vrátane priehrady Oroville, kde museli prvý krát v histórii použiť núdzový prepad. 

Meteorológovia však varujú. Povodia sú výrazne nasýtené a v oblasti Sierra Nevady sa nachádza 10 až 13 metrov snehu. Ak daždivé počasie bude pokračovať počas jari a súčasne príde k výraznému otepleniu, tak Kaliforniu môžu zasiahnuť 100-ročné povodne. 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Polooblačno
28 °C / 9 °C
Tadeáš
Zajtra
Prehánky, búrky
31 °C / 13 °C
Adriána
Štvrtok
Búrky
29 °C / 12 °C
Ladislav
Piatok
Búrky
29 °C / 12 °C
Beáta
Sobota
Dážď
24 °C / 11 °C
Peter
Nedeľa
Prehánky
27 °C / 8 °C
Melánia
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd