V Kalifornii sa prepadol do oceánu kus cesty

Veronika Sádovská

Veľké množstvo zrážok na kalifornskom území spôsobilo to, že voda podmyla úsek cesty a ten sa prepadol rovno do oceánu.

Vo štvrtok večer miestneho času sa mesto Big Sur stalo takmer izolované od okolitého sveta. Diaľnica pozdĺž Kalifornského pobrežia sa prepadla do oceánu. Takmer sa zopakoval scenár z roku 2017.

Počas tohto týždňa Kaliforniou prešlo niekoľko silných búrok, ktoré priniesli extrémne zrážky. Úhrny dosahovali za celý týždeň aj 180 mm. 

Stekajúca voda z okolitých vrchov a naplaveniny sa na diaľnicu vylievali už skôr. K podmytiu došlo asi 25 km južne od centra mesta Big Sur.

 

Obyvatelia mesta sa báli podobnej situácie ako bola v roku 2017, keď bolo mesto po podobnom zosuve úplne izolované od okolitého sveta. Tentokrát im ostal ešte jeden hlavný prístupový ťah z opačnej strany mesta.

Zázrakom bolo aj to, že v čase zosuvu sa na danom úseku nenachádzala žiadna posádka auta, takže nedošlo k zraneniam ani úmrtiam.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Alfréd
Zajtra
Skoro jasno
30 °C / 13 °C
Valéria
Piatok
Skoro jasno, búrky
32 °C / 14 °C
Alojz
Sobota
Búrky
30 °C / 12 °C
Paulína
Nedeľa
Polooblačno
28 °C / 13 °C
Sidónia
Pondelok
Polooblačno
30 °C / 11 °C
Ján
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd