V Maďarsku vyhlásili najvyšší stupeň výstrahy pred vetrom. Namerali už 111 km/h

Veronika Salayová

Okrán Pit od skorých ranných hodín chytá druhý dych a začína v strednej Európe vystrájať. Na Slovensku aj v Maďarsku platia výstrahy najvyššieho stupňa.

Od skorých ranných hodín je v strednej Európe mimoriadne veterno. Okrán Pit v týchto chvíľach prináša veľmi vetrené počasie, ktoré bude páchať mnohé škody nielen na Slovensku, ale aj v susedných krajinách. 

Na Slovensku začína byť situácia nebezpečná. Polícia v Žilinskom kraji vyzýva vodičov, aby ak nemusia do oblasti necestovali, pretože padajú stromy a fúka silný nárazový vietor. V prípade, že sa cestovať musíte, majte vo vozidle dostatok tekutín a jedla, teplého oblečenia a plnú nádrž, radí polícia.

Situácia je vážna aj v Maďarsku

Extrémny vietor fúka aj na severozápade Maďarska, kde vyhlásili najvyšší stupeň varovania pred silným vetrom. V okolí Balatonu bol vydaný červený poplach najvyššieho stupňa až pre 10 okresov.

Výstrahy pred silným vetrom počas soboty. Zdroj: Országos Meteorológiai Szolgálat
Výstrahy pred silným vetrom počas soboty. Zdroj: Országos Meteorológiai Szolgálat

Severne od jazera Balaton dnes ráno zaznamenali rýchlosť vetra až 111 km/h, informuje maďarská meteorologická služba.

Orkán Pit v strednej Európe skrotne až v popoludňajších hodinách. Dovtedy sa treba mať na pozore. Všetky aktuálne informácie o orkáne sledujeme ONLINE

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Prehánky
25 °C / 10 °C
Blanka
Zajtra
Skoro jasno
28 °C / 12 °C
Adolf
Utorok
Skoro jasno, búrky
32 °C / 12 °C
Vratislav
Streda
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Alfréd
Štvrtok
Skoro jasno
30 °C / 13 °C
Valéria
Piatok
Skoro jasno, búrky
32 °C / 14 °C
Alojz
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd