V Mexiku sa vyskytlo zemetrasenie o sile 8,1

Mexiko Ľubomír Franko

Dnes ráno o 6:49 nášho času sa v Mexiku vyskytlo silné zemetrasenie, ktoré dosiahlo podľa Amerického geologického ústavu silu až 8,1 na Richterovej škále. Zemetrasenie malo epicentrum na juhozápadnom pobreží Mexika, asi 250 km juhozápadne od mesta Tuxtla Gutierrez. Extrémne silné zemetrasenie si vyžiadalo podľa úradov už najmenej 3 obete, no na juhozápadnom pobreží sú hlásené obrovské škody. Mnoho budov sa úplne zrútilo a zničená je aj infraštruktúra. Celkový počet obetí tak ešte rýchlo narastie.

Ihneď po zemetrasení bola vydaná výstraha pred ničivými vlnami tsunami. Tie už bolo pozorované na viacerých miestach. Zatiaľ dosiahli 0,3-1 meter v Salvadore a Guatemale, no v Mexiku sú momentálne zaznamenávané vlny vyššie ako 1 meter. Najmä na pobreží Mexika sa môžu vyskytnúť tsunami s výškou aj viac ako 3 metre.

O situácii budeme informovať.


Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Prehánky, búrky
26 °C / 10 °C
Dušan
Zajtra
Prehánky, búrky
27 °C / 7 °C
Iveta
Utorok
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Viliam
Streda
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Vilma
Štvrtok
Polooblačno
27 °C / 8 °C
Ferdinand
Piatok
Prehánky, búrky
27 °C / 7 °C
Petronela
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd