V nedeľu nás čaká počasie, ktoré sa vám NEBUDE PÁČIŤ. Na toto sa pripravte

23.09.2023 o 20:20 - Peter Minárik

Po meteorologickej jeseni nám odštartovala aj astronomická jeseň a spolu s ňou prišla aj zmena počasia. Na Slovensko zavítalo upršané, jesenné počasie, ale v nadchádzajúcich hodinách bude počasie na Slovensku ešte horšie. Pripravte sa na poriadne nepríjemné počasie.

V nedeľu nás čaká počasie, ktoré sa vám NEBUDE PÁČIŤ. Na toto sa pripravte
ilustračné foto Pixabay

Počas soboty začal počasie na našom území ovplyvňovať studený front, ktorý na naše územie priniesol výraznú zmenu počasia. Najskôr udreli búrky a po nich prišli výdatné zrážky, ktoré nateraz zasiahli predovšetkým západné a stredné Slovensko.

Za uplynulých 24 hodín spadlo najviac zrážok v oblasti Prievidze a Martina, kde spadlo plošne od 40 do 55 mm zrážok. To však nie je koniec zrážkam a teraz sa na naše územie chystá ďalšia zrážková vlna od juhu.

Nedeľa bude taktiež upršaná

S výnimkou Záhoria a okolia Bratislavy nás čaká ďalšia vlna zrážok, ktorá sa začína nasúvať nad naše územie a prinesie ďalšiu výraznú vlnu dažďa.

Až do nedeľňajšieho večera nás čaká upršané počasie, ktoré na naše územie prinesie ďalších 20 až 40 mm zrážok. Na krajnom východe nás čakajú aj slabšie búrky. Dážď však nebude jediným nepriaznivým javom a pridružia sa aj ďalšie javy, ktoré prinesú počasie, ktoré sa vám rozhodne nebude páčiť.

Bude veterno a veľmi chladno

Za studeným frontom sa k nám začína dostávať chladnejší vzduch od severozápadu až severu, ktorý naplno pocítime počas nedele na celom území Slovenska.

Maximálne teploty sa totiž v severnej polovici nášho územia dostanú len na +11 až +16 °C, pričom na juhu sa teploty dostanú maximálne do +20 °C. Oproti uplynulým dňom nás tak čaká výrazné ochladenie a takéto teploty, ktoré nás čakajú nie sú na súčasnú ročnú dobu rozhodne bežné.

Nedeľa tak bude na Slovensku veľmi chladná. V porovnaní s dlhodobým normálom nás čakajú teploty o 6 až 7 °C nižšie ako je na súčasnú ročnú dobu bežné.

Na pocit však bude ešte o čosi chladnejšie. Postará sa o to silný severák, ktorý bude silný na celom území, no predovšetkým na východnom Slovensku.

Oteplenie hneď na začiatku týždňa

Ochladenie, ktoré nás v nadchádzajúcich hodinách čaká však bude našťastie len dočasné. Už na začiatku týždňa sa bude počasie zlepšovať, keďže sa cez našu oblasť začne presúvať stred tlakovej výše.

Tá sa od utorka dostane nad východnú Európu a do našej oblasti sa obnoví príliv teplého vzduchu od juhu.

Budúci týždeň prinesie na naše územie opäť veľmi priaznivé a nezvyčajne vysoké teploty, ktoré sa dostanú na +22 až +28 °C. Ako to bude vyzerať v ďalších dňoch si pozrite TU >>>

Reklama MediaAd