V nedeľu sa opäť vyskytnú búrky. Pozrite si kde a kedy

Ľubomír Franko

V priebehu nedele očakávame na Slovensku ďalšie búrky. Vyskytnú sa na viacerých miestach a prinesú najmä prívalové zrážky.

Počas soboty sa vyskytli prehánky a búrky na mnohých miestach. Intenzívne prívalové zrážky sa vyskytli najmä na východe Slovenska, kedy v ranných hodinách spadlo v Remetských Hámroch až 110 mm zrážok len v priebehu troch hodín.

Početnejšie prehánky a búrky sa očakávajú aj počas dnešného dňa. Vyskytnúť by sa mali najmä v oblasti stredného Slovenska.

Prvé prehánky sa začnú tvoriť už dopoludnia a viazané budú najmä na horské oblasti. 

Búrky sa vyskytnú najmä na strednom a východnom Slovensku, zdroj: Meteologix
Búrky sa vyskytnú najmä na strednom a východnom Slovensku, zdroj: Meteologix

V priebehu poludnia až popoludnia sa prehánky pretvoria do búrok, ktoré by mali po vzniku postupovať len pozvoľna smerom na juh.

Búrky budú sprevádzané najmä prívalovými zrážkami, no ojedinele sa pri nich môže vyskytnúť aj krupobitie či silnejší nárazový vietor.

Počasie sa bude počas ďalších dní postupne zlepšovať. V pondelok by sa mali búrky vyskytnúť už len ojedinele a v utorok takisto.

Zároveň sa aj oteplí, pričom v utorok môže byť až do +36 °C.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno
31 °C / 15 °C
Kamila
Zajtra
Jasno
33 °C / 15 °C
Dušana
Sobota
Polooblačno
30 °C / 14 °C
Iľja
Nedeľa
Jasno
31 °C / 12 °C
Daniel
Pondelok
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Magdaléna
Utorok
Búrky
29 °C / 11 °C
Oľga
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd