VIDEO: V Nemecku padali krúpy veľké ako golfové lopty. Zranili 5 ľudí

Veronika Salayová

Včerajšie búrky priniesli do Európy veľké extrémy. Na juhu Nemecka sa v stredu večer sformuloval búrkový komplex, ktorý vyprodukoval krúpy vo veľkosti golfových loptičiek. 

Mimoriadne silné búrky sa počas stredy prehnali Nemeckom, Rakúskom, Českom a počas noci postúpili do juhozápadného Poľska. Búrky na mnohých miestach produkovali aj ľadové krúpy, ktoré dosahovali pozoruhodné veľkosti.

Na juhu Čiech supercela vyprodukovala krúpy v priemere 5 cm a spôsobila povodne. Bez prúdu je aktuálne v stredných a južných Čechách vyše 45-tisíc domácností. 

Búrkový komplex však počas večera a noci vyčíňal aj v Nemecku, kde taktiež spôsobil nemalé škody. V niektorých častiach Mníchova búrky spôsobili taktiež výpadok prúdu v mnohých odberných miestach. 

Nemeckí hasiči zasahovali v Bavorsku počas búrok až 500-krát. Vietor vyvracal stromy, bral strechy a zaplavoval pivnice, domy a ulice. Silný dážď tiež výrazne obmedzil dopravu v oblasti Enzkreis.

Krúpy zranili 5 ľudí

Pri búrke v stredu večer v regióne Reutlingen sa zranilo päť ľudí. Z neba padali krúpy vo veľkosti golfových loptičiek, uviedol vo štvrtok ráno policajný hovorca. Zatiaľ neposkytol žiadne podrobnejšie informácie o miere zranení.

Poškodené boli početné domy a autá. Krupobitie a prívalové povodne spôsobili mnohé komplikácie aj na bavorských cestách. 

Očkovanie muselo byť prerušené

Podľa polície bolo obzvlášť postihnutých niekoľko regiónov na juhu Stuttgartu. Touto oblasťou sa prehnala veľmi búrka s krupobitím. 

Okresné očkovacie stredisko v Tübingene bolo plné vody a očkovanie muselo byť preto zrušené. Všetky termíny očkovania sa prerušili aj dnes. 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Bohuslav
Zajtra
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Kamila
Piatok
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Dušana
Sobota
Horúco
36 °C / 14 °C
Iľja
Nedeľa
Horúco
37 °C / 15 °C
Daniel
Pondelok
Prehánky, búrky
28 °C / 15 °C
Magdaléna
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd