V noci prituhne a niekde sa aj rozsneží

Peter Minárik

Zajtra je prvý pracovný deň nového roka. Na cestách tak buďte opatrní. Mokré vozovky sa totiž zmenia na ľad a niekde ich aj popráši sneh.

Cez našu oblasť v týchto chvíľach začína postupovať studený front. Za ním k nám od severu začne prenikať studený vzduch, pôvodom z Arktídy.

Diať by sa tak malo už počas nasledujúcej noci.

V noci sa pripravte na to, že teploty na takmer celom strednom a východnom Slovensku poklesnú pod bod mrazu. Mokré vozovky tak budú namŕzať a na cestách sa môže tvoriť poľadovica.

Súčasne sa spolu s ochladením začnú meniť zrážky z kvapalných na snehové. Na severe sa pritom výraznejšie rozsneží. Na mape môžete vidieť zelenou farbou kvapalné zrážky a modrou sneženie.

Sneženie na severe prejde do trvalého charakteru, ktoré by malo trvať až do štvrtka. V týchto oblastiach napadne aj 30 cm snehu. S čerstvou snehovou pokrývkou však počítajte aj v severnej a vo východnej polovici Slovenska.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno
28 °C / 13 °C
Sidónia
Zajtra
Skoro jasno
30 °C / 12 °C
Ján
Utorok
Polooblačno
28 °C / 9 °C
Tadeáš
Streda
Prehánky, búrky
31 °C / 13 °C
Adriána
Štvrtok
Búrky
29 °C / 12 °C
Ladislav
Piatok
Búrky
29 °C / 12 °C
Beáta
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd