V oblasti Šariša sa vyskytuje supercela

Peter Minárik

V oblasti Šariša sa aktuálne vyskytuje supercelárna búrka, ktorá je sprevádzaná silným vetrom a krúpami. Búrka sa začala formovať okolo 15:30 severovýchodne od Sabinova. Silné prejavy mala už hneď v Šarišských Dravcoch, kde naberala na intenzite. Čitateľ Adam nás informoval, že búrka lámala stromy. 

Búrka následne postupovala do oblasti Kapušian, kde sa začala stáčať z pôvodného smeru zo západu na východ, smerom na juh. To, že sa jedná o supercelu nasvedčujú nielen reporty z daného územia, ale aj radarové a bleskové dáta, na ktorých je jasne vidieť, stáčanie supercely. Práve to, že búrková bunka sa začína pohybovať iným smerom ako ostatné búrky naznačuje, že môže ísť o supercelu.

V oblasti Prešova a celkovo Šariša ide už o niekoľkú supercelu počas tejto búrkovej sezóny. Aktuálnu polohu búrok sledujte TU.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
25 °C / 5 °C
Gertrúda
Zajtra
Prehánky, búrky
25 °C / 6 °C
Bernard
Utorok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Zina
Streda
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Júlia
Štvrtok
Polooblačno
26 °C / 8 °C
Želmíra
Piatok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Ela
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd