V piatok popoludní zasiahlo Čínu silné zemetrasenie. Hlásia škody

Ľubomír Franko

Silné zemetrasenie s lokálnou magnitúdou 6,1 sa vyskytlo dnes o 15:48 nášho času na juhu Číny. Z oblasti hlásia škody, no zatiaľ žiadne zranenia.

Mohutné zemetrasenie dnes popoludní otriaslo mestom Ta-li v provincii Yunnan na juhu Číny. Otrasy s lokálnou magnitúdou 6,1 boli citeľné až v hlavnom meste Vietnamu, v Hanoji, ktorý sa nachádza od epicentra asi 800 kilometrov.

Z oblasti boli bezprostredne po zemetrasení hlásené drobné škody najmä z obchodov, kde sa vyvrátili regály s tovarom. Viacerí ľudia hlásili aj popraskané steny či iné menšie škody na budovách.

 

Zemetrasenie bolo citeľné asi pre 10-miliónov obyvateľov, pričom výrazné otrasy zastihli asi desatinu z nich. 

Zemetraseniu predchádzali slabšie otrasy s magnitúdou 5,3, ktoré boli zaznamenané asi polhodinu pred hlavným otrasom. Od hlavného zemetrasenia bolo zaznamenaných už najmenej 12 dotrasov, pričom najsilnejší z nich o 16:31 dosiahol magnitúdu 5,2.

Do terénu bola vyslaná viac ako stovka záchranárov, ktorí majú asistovať pri prípadných škodách či pri zraneniach. Žiadne ťažšie zranenia ale zatiaľ hlásené neboli.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
31 °C / 16 °C
Oľga
Zajtra
Búrky
29 °C / 13 °C
Vladimír
Štvrtok
Prehánky
25 °C / 7 °C
Jakub
Piatok
Prehánky
27 °C / 10 °C
Anna Hana
Sobota
Jasno
32 °C / 11 °C
Božena
Nedeľa
Jasno
34 °C / 8 °C
Krištof
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd