V piatok príde na Slovensko sneženie. Kde sa môžu tešiť na novú nádielku?

Peter Minárik

Počas piatka začne počasie v našej oblasti ovplyvňovať frontálne rozhranie, ktoré prinesie na naše územie sneženie, ale aj dážď. V ktorých okresoch nasneží a v ktorých bude naopak pršať?

Už niekoľko dní vás informujeme o frontálnom rozhraní, ktoré začne už zajtra ovplyvňovať počasie v strednej Európe. Toto frontálne rozhranie bude mať dominantný vplyv aj na vývoj počasia na Slovensku.

Frontálne rozhranie sa bude tiahnuť z Britských ostrovov až nad Čierne more a ovplyvní tak počasie v mnohých krajinách Európy. Na tomto frontálnom rozhraní sa budú vytvárať zrážky, ktoré ovplyvnia aj počasie u nás.

Frontálne rozhranie bude oddeľovať studený a teplý vzduch a skupenstvo zrážok bude veľmi závisieť od toho, v ktorej časti rozhrania sa jednotlivé oblasti budú nachádzať.

Čo sa týka Slovenska, tak v priebehu piatka začne postupne na našom území pršať, pričom v podvečerných a večerných hodinách sa zrážky rozšíria aj nad severné a východné Slovensko, kde by malo väčšinou snežiť.

Zrážky naberú na intenzite v noci z piatka na sobotu. Ako vidieť na mape, tak v Žilinskom kraji, na severe Banskobystrického kraja, v Prešovskom kraji a na severe Košického kraja bude snežiť a to aj výdatnejšie. Vo zvyšných oblastiach nášho územia by malo pršať.

Očakávaný charakter počasia
Očakávaný charakter počasia

Zrážky môžu byť aj intenzívnejšie, pričom počas nočného sneženia môže na našom území napadnúť od 3 do 8 cm nového snehu, no sneženie by malo pokračovať aj počas soboty.

Zrážky by mali na našom území slabnúť až v sobotu popoludní a na naše územie celkovo prinesú 5 až 10 cm nového snehu. V hornatejších oblastiach Slovenska by mohlo spadnúť aj viac ako 10 cm snehu.

Následne by sa malo na našom území otepliť a ďalšie zrážky prídu počas víkendu. Spočiatku by mali byť dažďové, no postupne sa bude ochladzovať a budú prechádzať do tuhého skupenstva. Víkend tak prinesie veľmi zaujímavé počasie.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno
28 °C / 13 °C
Sidónia
Zajtra
Skoro jasno
30 °C / 12 °C
Ján
Utorok
Polooblačno
28 °C / 9 °C
Tadeáš
Streda
Prehánky, búrky
31 °C / 13 °C
Adriána
Štvrtok
Búrky
29 °C / 12 °C
Ladislav
Piatok
Búrky
29 °C / 12 °C
Beáta
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd