V Rakúsku je ďalší búrkový komplex. Krúpy rozbíjajú sklá

Peter Minárik

V susednom Rakúsku sa sformoval ďalší búrkový komplex, ktorý prináša počas dnešného dňa intenzívne búrky s krúpami. Silné búrky sa teraz ženú z Rakúska do Česka.

Situácia v našej oblasti je naďalej nestabilná a môže za to studený front, ktorý sa vlní priamo nad našou oblasťou, pričom pred týmto studeným frontom prúdi do našej oblasti veľmi teplý vzduch. 

Vďaka tomu studený front rozdeľuje teplotne dve výrazné vzduchové hmoty a teplotný kontrast v kombinácii s dynamikou frontu vytvára silné búrky.

Tie sa počas dnešného dňa tvoria v Hornom Rakúsku. Sformovalo sa tu už niekoľko supercelárnych búrok, ktoré produkujú až 5 cm krúpy.

Krúpy dnes v Rakúsku rozbíjali sklá automobilov, spôsobovali preliačiny na kapotách a ničili ďalší majetok v exteriéri.

Búrky sú nad Rakúskom stále pomerne živé. V týchto chvíľach začína búrkový komplex postupovať z Rakúska smerom do Česka a počas noci tesne minie naše územie.

Nie je vylúčené, že v druhej polovici noci sa búrka objaví aj na našom území.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
33 °C / 15 °C
Magdaléna
Zajtra
Búrky
31 °C / 16 °C
Oľga
Streda
Búrky
29 °C / 13 °C
Vladimír
Štvrtok
Prehánky
25 °C / 7 °C
Jakub
Piatok
Prehánky
27 °C / 10 °C
Anna Hana
Sobota
Jasno
32 °C / 11 °C
Božena
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd