V Rakúsku zasypala lavína 6 lyžiarov. Maloleté dieťa neprežilo

Veronika Salayová

V jednom z rakúskych lyžiarskych stredísk spadla v sobotu napoludnie lavína. Zasypala 6 lyžiarov pričom jeden maloletý lyžiar zomrel a dvaja utrpeli zranenia. 

Lavína sa spustila v sobotu napoludnie v rakúskej oblasti Zams v Tirolsku na otvorenej zjazdovke a zavalila šesť mladých lyžiarov.

Trom z nich sa podarilo vyviaznuť bez väčších zranení, dvaja sa zranili. Jedna osoba zomrela, uviedol hovorca miestnej polície.

Tragédia v lyžiarskom stredisku je o to smutnejšia, že zosnulý lyžiar mal iba 14 rokov.

Záchranári mu už nedokázali pomôcť

Podľa doterajších informácií mladí ľudia vstúpili do strmého svahu v otvorenom lyžiarskom areáli na severnej strane Venet, keď sa odlepila platňa a spustila sa lavína.

Na včerajšej záchrannej akcii sa podieľali jednotky horských záchranárov s pátracími psami, ako aj dva záchranárske vrtuľníky a policajný vrtuľník.

Mladíka sa nepodarilo zachrániť a na mieste zomrel.

V tejto sezóne nejde o prvú obeť zimných športov v Rakúsku. Minulú sobotu 4.decembra zahynuli pri páde lavíny v regióne Lackenspitze traja mladí lyžiari vo veku 19 až 24 rokov.

Po nájdení záchranármi boli už dvaja muži mŕtvi a tretí -napriek tomu, že ho na mieste oživovali a previezli vrtuľníkom do nemocnice v Klagenfurte - na následky zranení zomrel. 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
32 °C / 12 °C
Vratislav
Zajtra
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Alfréd
Štvrtok
Skoro jasno
30 °C / 13 °C
Valéria
Piatok
Skoro jasno, búrky
32 °C / 14 °C
Alojz
Sobota
Búrky
30 °C / 12 °C
Paulína
Nedeľa
Polooblačno
28 °C / 13 °C
Sidónia
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd