Streda prinesie pokojnejšie počasie. Môžeme očakávať opäť teplé dni?

29.03.2023 o 07:39 - Zuzana Macháčová

Máme za sebou veľmi turbulentné počasie, ktoré na naše územie prinieslo zimu a silný vietor, avšak dnes sa situácia zmení. Na Slovensku bude vládnuť pokojnejšie počasie, aké bolo doteraz. Vietor sa utíši a teplota pôjde pomaly nahor. 

Streda prinesie pokojnejšie počasie. Môžeme očakávať opäť teplé dni?
Zdroj: Pixabay

Včera sa vonku doslova všetci čerti ženili. Sneženie striedal silný vietor, ktorý lámal stromy a bral zo sebou všetko, čo nebolo poriadne pripevnené. 

Bohatšia snehová nádielka okolo 10 cm spadla na severe, avšak koncom marca snežilo aj v minulosti. Napríklad v Bratislave 28. marca 1993 napadalo 15 cm snehu, ale v kopcovitých častiach Bratislavy mala snehová pokrývka 30 až 40 cm a záveje dosahovali až 1 m. Našťastie sme včera takúto dramatickú situáciu nezažili. 

Teploty dnes pôjdu nahor

Dnešné počasie bude ovplyvňovať stred tlakovej výše, ktorá sa presunie nad Stredomorie. K nám začne od západu prúdiť teplejší vzduch a v ňom sa teploty zdvihnú vyššie, a to na +4 °C až +12 °C. Zrážky by sa počas dnešného dňa nemali vôbec vyskytnúť. 

Západné Slovensko čaká polojasné počasie s teplotou od +7 °C do +12 °C. Ani vietor nebude taký nepríjemný − fúkať bude juhozápadný vietor rýchlosťou do 20 km/h. 

Aj na strednom Slovensku sa situácia upokojí. Oblačnosť bude len malá, prechodne zväčšená. Teplota vystúpi na +4 °C až +11 °C. 

Na východnom Slovensku bude fúkať len slabý vietor a oblačnosť bude malá. Príjemnejšie budú aj teploty, ktoré vystúpia od +3 °C do +9 °C. 

Aj na horách bude príjemnejšie

Na horách sa taktiež situácia upokojí. Nepríjemný vietor nám nebude kaziť pobyt v prírode, pretože výrazne zoslabne. Oblačnosť na horách bude len malá. Vo výške 1 500 m sa bude teplota pohybovať okolo -4 °C.

Nasledujúce dni by mali byť príjemnejšie ako doteraz a teploty by mali postupne stúpať nahor. Vývoj počasia a teplôt na nasledujúce dni môžete sledovať TU

Reklama MediaAd