V Taliansku padajúce skaly zasiahli hotel, časť budovy sa zrútila

Taliansko Veronika Salayová

Zosuv kameňov zasiahol jeden z hotelov na severe Talianska. Padajúce skaly zbúrali časť budovy, našťastie sa v nej nikto v čase nešťastia nenachádzal. 

V meste Bolzano v regióne Južné Tirolsko došlo včera popoludní k zosuvu skál, ktoré zasiahli hotel Eberle. Kamenné balvany spadli na budovu a časť sa zrútila pod náporom skál. 

Našťastie sa nikto nezranil, keďže hotel bol zavretý v dôsledku protipandemických opatrení v krajine. 

Hotel sa nachádza na svahoch Monte Tondo, asi sedemdesiat metrov nad mestom Bolzano, v blízkosti známych promenád Sant'Osvaldo. Keď sa skaly uvoľnili a zasiahli hotel, na mieste sa vytvoril kúdoľ prachu, ktorý bolo vidieť na niekoľko stoviek metrov.

Foto: italy24news
Zábery po zosuve skál. Foto: italy24news

Pod zosuv kameňov sa zrejme podpísalo daždivé počasie. V oblasti Bolzana boli za posledné týždne zaznamenané nadpriemerné zrážky.

Niekoľko týždňov boli dokonca promenády Sant'Osvaldo uzavreté kvôli malým zosuvom pôdy.

V pondelok a utorok zasiahli severovýchod Talianska navyše intenzívne búrky a sneženie, ktoré mohli k zosuvu výrazne dopomôcť.

Momentálne je celá oblasť vymedzená a monitorovaná, pretože nie je vylúčené, že sa od hrebeňa môžu odtrhnúť ďalšie kusy skál.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
27 °C / 10 °C
Ferdinand
Zajtra
Búrky
23 °C / 10 °C
Petronela
Sobota
Búrky
23 °C / 10 °C
Žaneta
Nedeľa
Polooblačno
24 °C / 10 °C
Xénia
Pondelok
Prehánky, búrky
24 °C / 7 °C
Karolína
Utorok
Prehánky, búrky
25 °C / 10 °C
Lenka
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd