V západnej Európe dnes bolo až +38 °C

Peter Minárik

Vlna mimoriadne teplého počasia sužuje západnú Európu. V Belgicku dnes bolo najteplejšie. Teplota sa tu vyšplhala až cez hodnotu +38 °C.

Európa, predovšetkým tá západná časť má za sebou vlnu mimoriadne horúceho počasia. Spomedzi všetkých európskych staníc dnes bolo najteplejšie v tureckom meste Batman, kde namerali +40,5 °C, ale v rámci krajín EÚ dnes bolo najteplejšie v priemyselnej časti mesta Gent v Belgicku, kde dnes teplota dosiahla hodnotu +38,2 °C.

Veľmi teplo bolo prakticky v celej oblasti Beneluxu. V tesnom závese za Belgickom sú holandské mestá Arcen Aws a Westdorpe Aws, kde bolo +38,1 °C.

Rekordne teplo bolo aj vo Francúzsku, kde v meste Carpetras namerali až +37,7 °C. Vo francúzskom meste Lille dnes namerali +37,6 °C, čo je historicky najvyššia teplota pre túto oblasť. Predchádzajúci rekord mal hodnotu +36,6 °C a nameraný bol ešte 10. augusta 2003.

Vlna horúceho počasia sa zmierni zajtra, kedy sa na západe Európy ozvu búrky. Kompletnú tabuľku dnešných rekordov si pozrite TU.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Občasný dážď
19 °C / 6 °C
Anton
Zajtra
Zamračené
23 °C / 7 °C
Vasil
Sobota
Jasno
26 °C / 7 °C
Vít
Nedeľa
Prehánky
25 °C / 10 °C
Blanka
Pondelok
Prehánky, búrky
28 °C / 12 °C
Adolf
Utorok
Skoro jasno
30 °C / 11 °C
Vratislav
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd