V Západných Tatrách horelo

Ľubomír Franko

Približne päťdesiat mužov zasahovalo počas včerajšieho večera pri požirari v Roháčoch, v oblasti Západných Tatier. Požiar vznikol v ťažko dostupnom teréne nad Múzeom oravskej dediny.

Oheň si ako prví všimli turisti z roháčskych vrcholov. Tí ihneď zkontaktovali profesionálnych hasičov z Tvrdošína, ktorí na miesto dorazili veľmi rýchlo. Po nich prišli na miesto dobrovoľní hasiči zo Zuberca, Habovky, horskí záchranári, lesníci ale aj mnoho ďalších Zuberčanov, ktorí nie sú hasičmi, no prišli pomôcť.

„Hasičské autá stáli na ceste vedúcej na Zverovku, odtiaľ sme z cisterny prečerpávali vodu do ďalších cisterien, potom do špeciálnych vakov,“ povedal Eduard Lajčin, hasič z Dobrovoľného hasičského zboru Habovka pre denník SME.

Požiar uhasili o pol jedenástej večer, no v oblasti ostali hliadky počas celej noci. Požiar zachvátil plochu o rozlohe celkovo asi 2 kilometre štvorcové. Dobrovoľníci a pracovníci Štátnych lesov TANAPU budú miesto aj naďalej monitorovať a nebudú riskovať, že sa plameň opäť vznieti.

Situácii určite pomôžu zrážky a ochladenie, ktoré do oblasti dorazia už v noci na zajtra. Pršať by malo aj počas nasledujúcich dní, pričom zrážky v oblasti by mali byť výdatné.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
25 °C / 10 °C
Vilma
Zajtra
Skoro jasno, búrky
27 °C / 10 °C
Ferdinand
Piatok
Dážď
23 °C / 7 °C
Petronela
Sobota
Dážď
25 °C / 6 °C
Žaneta
Nedeľa
Búrky
28 °C / 11 °C
Xénia
Pondelok
Prehánky, búrky
28 °C / 10 °C
Karolína
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd