V závere týždňa dorazí Babie leto. Teploty stúpnu k +25 °C

07.10.2019 o 07:37 - Peter Minárik

Máme za sebou teplotne podpriemerný víkend, ktorý vyvrcholí rannými mrazmi. Tie nás čakajú ešte zajtra, no potom sa začne otepľovať a v závere týždňa by na naše územie malo doraziť Babie leto.

V závere týždňa dorazí Babie leto. Teploty stúpnu k +25 °C

Víkend priniesol na naše územie upršané a chladné počasie za čo môže tlaková výš Lorenzo, ktorá bola pozostatkom hurikánu.

Táto níž k nám priniesla nielen spomínané zrážky, ale aj studený vzduch, ktorý aktuálne pociťujeme na našom území a pociťovať budeme do polovice týždňa.

Vyhliadky však vyzerajú veľmi optimistické. Po studenom víkende by ten nasledujúci víkend mal byť teplý, ba teplotne výrazne nadpriemerný. 

V priebehu dnešného a zajtrajšieho dňa nás čaká premenlivá oblačnosť, no s nízkymi teplotami. Nočné teploty budú klesať aj pod bod mrazu a denné teploty budú stúpať len k +15 °C. Potom však príde zmena a teploty začnú stúpať.

Nad juhovýchodnou Európou sa totiž začne zvýrazňovať tlaková výš, ktorá postupne ovplyvní počasie aj na našom území.

Naviac, po okraji tejto tlakovej výše začne do našej oblasti prúdiť veľmi teplý vzduch od juhozápadu.

Už v piatok by teploty počas dňa mali na našom území stúpať aj nad +20 °C a pred nami sa črtá slnečný a teplý víkend.

Pri slnečnom počasí by denné teploty mali stúpať na +16 až +23 °C.

Vyhliadky naznačujú, že teploty by mali vyvrcholiť na začiatku budúceho týždňa, kedy je pravdepodobnosť, že v najteplejších lokalitách vystúpia teploty až k hranici +25 °C. 

Ak sa tieto predpovede naplnia, tak nás čakajú mimoriadne teplé dni. Denné teploty by totiž mali byť o 6 až 9 °C vyššie ako je na súčasnú ročnú dobu, teda na polovicu októbra bežné.

Reklama MediaAd