FOTO: Humenné zaplavila voda. Búrky na Slovensku stále vyčíňajú

Humenné Dominik Cenkner

Búrky v podvečerných hodinách dorazili aj na krajný východ. Opäť spôsobili veľké škody, pričom v pohotovosti sú už aj v Pichniach, ktoré len pred pár týždňami vytopilo trikrát za tri dni.

Búrky, ktoré sa prehnali okresmi Humenné a Snina, boli sprevádzané prívalovými zrážkami. Za krátky čas ich spadlo obrovské množstvo, napr. Koškovce hlásia 67,1 mm zrážok, ktoré tam spadli od 14. hodiny doteraz.

Najhoršia situácia je v Humennom, kde pod vodou ostalo viacero ulíc. Voda pustošila najmä na Gaštanovej, ale taktiež aj na Mierovej či ďalších uliciach. Zaplavila aj námestie smerom od kaštieľa a neušetrila napr. ani predajňu s autami. 

Z radarových údajov vyplýva, že za krátky čas mohlo v zasiahnutom území spadnúť okolo 70 mm zrážok. Je to ako keby ste vyliali 70 l vody na meter štvorcový.

V mnohých častiach Humenného aktuálne zasahujú hasiči, ktorí odstraňujú zatopené pivnice a ulice.

Medzičasom búrky trápia aj ďalšie oblasti. Okres Bytča, ktorý včera zasiagli prívalové povodne opäť sužujú búrky, ktoré už priniesli aj viac ako 30 mm zrážok.

Na pozore sa majú aj obyvatelia obce Pichne v sninskom okrese na východe Slovenska. Tú v júni tohto roka vytopilo niekoľkokrát po sebe v priebehu troch dní. V týchto chvíľach sa už miestny potok, Pichoňka, vo svojom dolnom toku začína vylievať. 1. stupeň povodňovej aktivity už dosiahli toky Výrava a Udava.

Miestnym tak neostáva nič iné len dúfať, že zrážky čoskoro ustanú. Ich aktuálnu polohu, spolu s búrkami, môžete sledovať prostredníctvom nášho iRadaru.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Prehánky
15 °C / -4 °C
Ervín
Zajtra
Prehánky
13 °C / -2 °C
Slavomír
Utorok
Zamračené
15 °C / -1 °C
Vojtech
Streda
Dážď
10 °C / 2 °C
Juraj
Štvrtok
Prehánky
12 °C / 0 °C
Marek
Piatok
Občasný dážď
17 °C / -1 °C
Jaroslava
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd