Večer a v noci hrozia búrky. Hrozia najmä na západe a severe

Večer a v noci hrozia búrky. Hrozia najmä na západe a severe
Peter Minárik

Zvlnený studený front, ktorý v noci prinášal búrky do Nemecka, Česka a Poľska sa dnes posunie o niekoľko desiatok kilometrov východnejšie a v noci môže priniesť búrky a zrážky aj na naše územie.

Aj dnes čaká naše územie teplé a slnečné počasie. Do našej oblasti bude od juhu prúdiť veľmi teplý vzduch, vďaka ktorému pôjdu popoludňajšie teploty až cez hranicu +30 °C.

Súčasne však cez strednú Európu postupuje rozsiahly studený front, ktorý sa vlní, čím sa pohybuje veľmi pomaly a bude počas niekoľkých dní prinášať do našej oblasti búrkovú činnosť.

Tá sa počas včerajšieho dňa a uplynulej noci vyskytla v Nemecku, v susednom Česku a v Poľsku. 

Dnes sa studený front posunie a búrky sa budú vytvárať v oblasti Rakúska a Álp. Postupovať budú smerom k severovýchodu a zavítať môžu aj nad naše územie.

Počas väčšiny dnešného dňa ešte počítajte s veľmi teplým a slnečným počasím.

Búrky sa nad naše územie dostanú zo susedného Rakúska najskôr po 21:00.

V priebehu noci na utorok sa búrky môžu iniciovať aj v oblasti Žilinského kraja. Nočné búrky by však nemali byť príliš intenzívne a prinesú najmä výraznejšie zrážky a bleskovú aktivitu. 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Alfréd
Zajtra
Skoro jasno
30 °C / 13 °C
Valéria
Piatok
Skoro jasno, búrky
32 °C / 14 °C
Alojz
Sobota
Búrky
30 °C / 12 °C
Paulína
Nedeľa
Polooblačno
28 °C / 13 °C
Sidónia
Pondelok
Polooblačno
30 °C / 11 °C
Ján
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd