Večer sa od severozápadu rozsneží

Ľubomír Franko

Už počas dnešných popoludňajších hodín sa nad naše územie začne nasúvať oblačnosť  studeného frontu. Postupne sa na viacerých miestach rozsneží. Hranica sneženia však nebude príliš nízko. V najnižších polohách južného Slovenska sa tak na fronte budú vyskytovať zrážky kvapalné alebo zmiešané, ktoré môžu namŕzať na prechladený povrch.

Zatiaľ čo na juhozápade sa bude tvoriť poľadovica, na severe a na strednom Slovensku v polohách nad 300 metrov bude snežiť. Prvé zrážky by sa mali objaviť už okolo obeda, no front a s ním spojené zrážky dorazia cca o 16:00. Sneženie by sa postupne malo dostať aj na východné Slovensko. Snežiť by tam malo už vo večerných hodinách, pričom hranica sneženia sa taktiež bude pohybovať na úrovni 300 metrov nad morom. Do polnoci môže nasnežiť od 2 do 10 centimetrov čerstvého snehu, pričom výška snehu bude závisieť od nadmorskej výšky. Viac snehu sa očakáva vo vyšších polohách a na severozápadných návetriach hôr.

Ako bude u Vás si pozrite TU.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno
31 °C / 15 °C
Kamila
Zajtra
Jasno
33 °C / 15 °C
Dušana
Sobota
Polooblačno
30 °C / 14 °C
Iľja
Nedeľa
Jasno
31 °C / 12 °C
Daniel
Pondelok
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Magdaléna
Utorok
Búrky
29 °C / 11 °C
Oľga
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd