Víchrica Khusru už spôsobuje problémy. Na severe pozor na neupravené cesty, na juhu na popadané stromy

27.03.2023 o 16:18 - Dominik Cenkner

Víchrica Khusru už na Slovensku vyčíňa v plnej sile a spôsobuje prvé výraznejšie problémy. Akého sú rázu závisí od konkrétnej oblasti.

Víchrica Khusru už spôsobuje problémy. Na severe pozor na neupravené cesty, na juhu na popadané stromy
Cesty v okolí Ždiaru, zdroj: František Fedák

Na našom webe už niekoľko hodín pozorne sledujeme postup víchrice, ktorej nemeckí meteorológovia dali meno Khusru. Kým okolo poludnia, keď dorazila k nášmu územiu, ešte nespôsobovala problémy, teraz je situácia iná. 

Silný vietor postupuje od západu smerom na východ. Najsilnejšie poryvy sú po 16. hodine v Nízkych Tatrách, kde vietor dosahuje v nárazoch až 135 km/h. 

Postupne začína fúkať aj na východe krajiny. Zatiaľ najvýraznejšie poryvy zaznamenali v západných častiach Prešovského a Košického kraja.

Ochladilo sa

Tam, kde už dorazil vietor sa začalo výraznejšie ochladzovať. V našom LIVE textovom prenose, sme sledovali pokles teplôt v Žiline.

Ešte okolo 11:40 tam bola teplota na úrovni +7 °C. Po 12. hodine sa ochladilo na +3,7 °C. Aktuálne je tam už len okolo +2 °C.

Studený front, ktorý sa presúva našou oblasťou so sebou prináša aj zrážky. Tie sa vplyvom nízkych teplôt menia aj v nížinách na snehové. 

Dôkazom toho je aj naše hlavné mesto. Popoludní snežilo napr. v Ružinove či Dlhých dieloch. 

Pomerne výdatne sneží aj na severe stredného Slovenska. Na cestách si preto dajte pozor. 

Neupravené cesty a popadané stromy

Vodiči by si mali dať aktuálne pozor na cestách v Ždiari a okolí. Sneží tam tak výrazne, že sú cesty neupravené. Na letných pneumatikách tam rozhodne nejazdite.

Problémy však spôsobujú aj popadané stromy. Vodiči ich hlásia za Hontianskymi Nemcami v smere do Domaník a pred Trsticami v smere z Topoľník. 

Kedy sa počasie upokojí?

Prakticky sa silný vietor ešte len teraz dostáva na východ krajiny. Ani nasledujúce hodiny výraznejšiu zmenu neprinesú. 

So snežením a vetrom bude treba počítať aj naďalej. Situácia by sa mala zlepšiť až v priebehu utorka.

Reklama MediaAd