VIDEO: Blesk udrel do kamiónu v Rimavskej Sobote. Hasiči hasili požiar

979 01 Rimavská Sobota, Slovensko Peter Minárik

Sobota priniesla na Slovensko množstvo prehánok a vyskytli sa aj búrky. Tie úradovali predovšetkým na juhu Slovenska, kde udreli stovky bleskov. Jeden z bleskov spôsobil popoludní aj problémy.

Počasie na Slovensku bolo počas dnešného dňa mimoriadne premenlivé. Nachádzame sa v severnom, chladnom prúdení v ktorom sa počas dnešného dňa vytvárali početné prehánky a búrky, ktoré sa dnes vyskytli na mnohých miestach nášho územia.

Prehánky dnes boli najvýraznejšie na Orave a na juhu stredného Slovenska, kde napršalo od 5 do 10 mm zrážok, pričom búrky boli najaktívnejšie na juhu územia, kde početné blesky spôsobili problémy.

Stovky bleskov na juhu

Detekcia bleskov počas dnešného dňa na našom území zaznamenala celkovo 538 bleskových úderov.

zaznamenané blesky na Slovensku, zdroj: blesky.bourky.cz
zaznamenané blesky na Slovensku, zdroj: blesky.bourky.czTakmer väčšina z nich udrela na juhu stredného Slovenska v okresoch Lučenec, Poltár a Rimavská Sobota, kde sa počet bleskov odhaduje na 2 údery na km2.

Jeden z bleskov počas popoludňajších búrok spôsobil problémy v Rimavskej Sobote, kde po údere blesku mali plné ruky práce hasiči.

Blesk zapálil náves kamiónu

V jednom z areálov v meste Rimavská Sobota na Cukrovarskej ulici počuli svedkovia počas popoludňajšej búrky silnú ranu po ktorej začala horieť plachta jedného z odstavených kamiónov. Následne sa požiar rozšíril na celý náves kamiónu.

Ako informuje portál Rimava.sk, tak na miesto vyrazili šiesti príslušníci Hasičského a Záchranného zboru, ktorý expresne rýchlo uhasili požiar návesu. V ňom sa nachádzali kartóny s hliníkovými trubkami, ktoré sa vznietili.

Vďaka rýchlemu zásahu hasičov požiar nespôsobil vážnejšie škody.