VIDEO: Blízko tragédie. Futbalisti utekali pred búrkou. Hneď potom udrel blesk

Peter Minárik

V západnej Európe sa počas včerajšieho dňa vyskytlo niekoľko búrok. V Španielsku dokonca dochádzalo k povodniam. Okrem toho sa podarilo zachytiť aj jeden nebezpečný incident na futbalovom ihrisku.

Včera večer panovalo v oblasti Španielska mimoriadne búrlivé počasie. Vystrájali tu silné búrky, ktoré boli sprevádzané intenzívnymi lejakmi, ktoré vyvolali dokonca aj lokálne povodne a tie páchali aj škody.

Búrlivo bolo v oblasti juhovýchodného Španielska na pobreží Stredozemného mora. Dlhotrvajúce intenzívne búrky priniesli desiatky milimetrov zrážok.

Najvážnejšia situácia bola vo Valencii, kde spadlo až okolo 400 mm zrážok a tieto intenzívne zrážky zaplavili ulice, domy a vyžiadali si pomerne veľké materiálne škody.

Búrky však prinášali nielen výdatné zrážky, ale aj pomerne výraznú bleskovú aktivitu a jeden z bleskov v oblasti Valencie takmer spôsobil tragédiu.

V mestskej časti Valladolid hráči, ktorí sa v tom čase nachádzali na futbalovom ihrisku utekali do šatní sa schovať, pred čoraz intenzívnejšiu búrkou, keď zrazu udrel pomerne mohutný blesk.

Blesk udrel priamo do zeme a ako zázrakom nikoho nezranil. Hráči, tak našťastie včas utiekli z ihriska.

Pri outdorových športoch je blesk mimoriadne nebezpečnou hrozbou. Oblasti ako ihriská sú rozsiahle s prevažne vyrovnaným terénom a stojaci človek je na zem kolmý a často je najvyšší široko-ďaleko. Človek tak slúži ako bleskozvod pre blesky.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
27 °C / 10 °C
Viliam
Zajtra
Búrky
25 °C / 10 °C
Vilma
Štvrtok
Polooblačno
23 °C / 8 °C
Ferdinand
Piatok
Dážď
23 °C / 7 °C
Petronela
Sobota
Dážď
25 °C / 6 °C
Žaneta
Nedeľa
Búrky
28 °C / 11 °C
Xénia
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd