VIDEO: Dážď zosilnieva, z rýchlostnej cesty sa valí vodopád

VIDEO: Dážď zosilnieva, z rýchlostnej cesty sa valí vodopád
Ema Bazhaykin

Dážď, ktorý sa ženie juhom stredného Slovenska, naberá na sile. Po R1 už robí problémy aj na R2, kde šoféri zachytili na video „cestný vodopád“.

Vlna zrážok, ktorá sa prehnala juhom od Dudiniec až po Rimavskú Sobotu, za sebou zanecháva hotovú spúšť.

Zrážky s búrkami sa pohybujú veľmi pomaly a lokálne prinášajú vysoké úhrny zrážok, ktoré zaplavujú miestne komunikácie aj rýchlostné cesty.

 

Na rýchlostnej ceste R1 spôsobil hustý dážď hneď niekoľko havárií, a to od Beladíc až po Budču. Vytvára sa tu 10 km kolóna a počítajte s veľkým zdržaním.

Búrky, ktoré prinášajú hustý lejak, však pokračujú ďalej na východ. Aktuálne sú pred bránami Rimavskej Soboty a komplikácie prinášajú už aj na R2.

 

V obci Píla úraduje silný lejak, objavil sa „cestný vodopád“

Búrky postupujú na východ smerom k Lučencu a Rimavskej Sobote, kde silný dážď vytvoril zaujímavý „cestný vodopád“.

 

V obci Píla v okrese Lučenec, smerom na Detvu, šoféri zachytili na video potoky vody, ktoré sa valili z rýchlostnej cesty R2.

Podľa oficiálneho merania spadlo v okolí Píly, na stanici Divín, v priebehu hodiny až 17 mm zrážok

Počasie je čoraz nebezpečnejšie. Chráňte preto svoj majetok aj svoj život kvalitným poistením. Vyplňte formulár a budeme vás kontaktovať s najlepšou ponukou pre vás, aby vás už počasie nezaskočilo.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Polooblačno
20 °C / 3 °C
Justína
Zajtra
Občasný dážď
22 °C / 4 °C
Fedor
Štvrtok
Oblačno
20 °C / 4 °C
Dana
Piatok
Skoro jasno
21 °C / 3 °C
Rudolf
Sobota
Jasno
19 °C / 3 °C
Valér
Nedeľa
Jasno
20 °C / 3 °C
Jela
Stiahnite si našu novú aplikáciu o počasí Stiahnuť Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe
Reklama MediaAd