VIDEO: Matku dvoch detí smrteľne zasiahol blesk na pláži

20.11.2023 o 20:20 - Zuzana Macháčová

Matku dvoch detí smrteľne zasiahol blesk. K incidentu došlo na pláži La Boquilla v Kolumbii. Miestne úrady uvádzajú, že žena v čase búrky stála pri vode.

VIDEO: Matku dvoch detí smrteľne zasiahol blesk na pláži
Zdroj: : X/webnotitarde

Blesk smrteľne zasiahol Froilanis Rivas, 34-ročnú Venezuelčanku, ktorá bola s rodinou na dovolenke v Kolumbii. K nehode došlo vo štvrtok na pláži La Boquilla v provincii Cartagena.

Venezuelčanku smrteľne zasiahol blesk

Na videu, ktoré na sociálnych sieťach zdieľali venezuelské noviny Notitarde, je možné vidieť ženu ako stojí na brehu mora. Potom ju zasiahne blesk a ona spadne do piesku.

Žena, ktorú zasiahol blesk, bola matka dvoch detí. Hneď ju previezli do nemocnice Serena del Mar a lekári sa ju pokúšali resuscitovať 45 minút.

Zo správy vyplýva, že utrpela zástavu srdca. Ženu v nemocnici vyhlásili za mŕtvu. Okoloidúceho turistu tiež zasiahol blesk, no tomu sa našťastie podarilo prežiť.

Podľa správ britského denníka The Sun miestne úrady vyzvali všetkých návštevníkov pláže, aby v ten deň opustili oblasť. Potom v Cartagene bolo vydané varovanie pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami.

Vysoký počet úmrtí spôsobených bleskom

Približne 24 000 ľudí zomrie každý rok v dôsledku zasiahnutia blesku. V Kolumbii je vzhľadom na jej geografické podmienky vysoký počet úmrtí spôsobených údermi blesku.

Podľa Priemyselnej univerzity v Santanderi je krajina kvôli veľkému počtu hôr a otvorených plání náchylná na elektrické výboje.

Reklama MediaAd