VIDEO: Do muža počas búrky udrel blesk. Zásah bleskom prežil

Veronika Salayová

Muža v Severnej Jakarte zasiahol blesk počas svojej služby na parkovisku. Po zásahu blesku utrpel vážne popáleniny. 

35-ročný muž, ktorý pracoval ako strážca parkoviska pre spoločnosť s ťažkými strojmi v Severnej Jakarte, mal službu, keď ho na parkovisku počas búrky zasiahol blesk.

Muž kráčal v daždi s dáždnikom v rukách na parkovisku, keď do neho zrazu udrel blesk. Na videu je vidieť lietajúce iskry po zásahu muža bleskom. 

Muž ostal ležať na mokrej zemi a postupne sa k nemu rozbehli ďalší spolupracovníci na pomoc.

Muža odviezli do nemocnice. Podľa Detik News muž zásah blesku prežil a utrpel popáleniny 3. stupňa na rukách. Predpokladá sa, že blesk prilákala strážcova vysielačka, ktorú držal v rukách.

Šťastie v nešťastí

Aktuálne sa muž už zotavuje v domácom prostredí. Môže hovoriť, že mal veľké šťastie.

Vieme, že úder blesku do zasiahnutí človeka nemusí byť smrteľný, ale môže spôsobiť doživotnú ujmu na zdraví.

Úder blesku môže okrem popálením viesť k prasknutiu bubienka, poškodeniu očí, zástave srdca či zástave dýchania.

Aj keď je podľa štatistík zabitých približne 10 % ľudí po zásahu blesku, zvyšných 90 % má trvalé následky. 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno
18 °C / 1 °C
Branislav
Zajtra
Jasno
19 °C / 0 °C
Angela
Štvrtok
Skoro jasno, búrky
17 °C / 1 °C
Gregor
Piatok
Skoro jasno, prehánky
17 °C / 1 °C
Vlastimil
Sobota
Skoro jasno
17 °C / 0 °C
Matilda
Nedeľa
Polooblačno
18 °C / 1 °C
Svetlana
Stiahnite si našu novú aplikáciu o počasí Stiahnuť Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe
Reklama MediaAd